piątek, 24 stycznia 2014

Książki od których jestem uzależniona

                                                                         Hej !!!!

Ostatnio uświadomiłam sobie że jest kilka książek które znam niemal na pamięć i które zaraz po przeczytaniu mogę zacząć od początku. Też macie takie książki ?


1. Bracia Lwie Serce
Gdy mieliśmy omawiać ją w szkole od razu się do niej zniechęciłam. Ale po wypożyczeniu i przeczytaniu kilku rozdziałów od razu zmieniłam zdanie :) Książkę przeczytałam na prawdę sporo razy. I do dziś lubię od czasu do czasu do niej wrócić.



















2. Hobbit - czyli tam i z powrotem
Tę książkę " katowałam " że tak powiem na prawdę wiele razy. Ale co można więcej dodać, jeśli jest się bezgranicznie zakochany w Śródziemiu to koniecznie trzeba sięgnąć po przygody Bilba Bagginsa i 13 krasnoludów.















3. Władca Pierścieni - Powrót Króla
Moja ulubiona część ze znanej trylogii. Również czytałam ja wiele razy. Podoba mi się chyba dla tego że ma piękne zakończenie i uwielbiam opis bitwy na polach Pelennoru.



















4. Tunele - Bliżej
Zdecydowanie mój ulubiony tom, czytany przeze mnie wielokrotnie. Tę część kocham za ukazanie moich dwóch ulubionych postaci Eddie'go i Drake'a i akcji, która utrzymuje cały czas w napięciu.




środa, 22 stycznia 2014

Sekta Zabójców

                                                                            Hej !!!

Wracam do was z nową książką, która wciągnęła mnie i narobiła mi smaku na pozostałe części. Chodzi mi mianowicie o " Wojnach świata wynurzonego - Sekta zabójców ". Niech nie zrazi was tytuł :) Jak zapewne można zauważyć lubuję się przede wszystkim w książkach fantastycznych i jeżeli ktoś ma takie same upodobania jak ja naprawdę musi koniecznie sięgnąć po tę książkę.



AUTOR : Licia Troisi
TYTUŁ : Wojny Świata Wynurzonego - Sekta Zabójców
GATUNEK : Fantastyczna




Książka opowiada do młodej wojowniczce Dubhe, która ma za zdanie uratować Świat Wynurzony przed Sektą Zabójców. Gdy Dubhe miała osiem lat przez przypadek podczas zabawy zabija swojego kolegę, przez co zostaje wygnana ze swojej rodzinnej wioski. Przetrwać nauczył ją wtedy Sarnek, którego dziewczyna nazywała Mistrzem. Mistrz nauczył ją wszystkiego co umiał. Wiemy również że był członkiem Sekty Zabójców, od której uciekł. Gdy Sarnek umarł Dubhe została zwinną wojowniczką i złodziejką. Jej ponadprzeciętne zdolności przykuły uwagę Gildii czyli Sekty Zabójców. Zostaje uznana za Dziecko Śmierci, istotę z wrodzonym talentem do zabijania. Gildia nakłada na nią klątwę, by zmienić Dubhe w niewolnicę gotową zabijać na zawołanie. Pozostaje więc pytanie czy dziewczyna zdoła oprzeć się klątwie i uciec od Gildii i czy uratuje Świat Wynurzony ?


Z całego serca zachęcam was do przeczytania tej książki i pozostałych części gdyż na prawdę warto :)




piątek, 17 stycznia 2014

Kłamca

                                                                                  Hej !!!

Ostatnio gdy przeszukiwałam serwis Lubimy czytać, znalazłam bardzo ciekawy tytuł a mianowicie "Kłamcę".
Sam opis książki mnie zaciekawił więc jeszcze tego samego dnia zaczęłam ją czytać :) Prawdę mówiąc książka wciąga i nie chcę wypuścić tak łatwo :) Teraz jestem na tropie 2 części tej książki :) Zapraszam na recenzję.


TYTUŁ : Kłamca
AUTOR : Jakub Ćwiek
GATUNEK : Fantastyka




Głównym bohaterem książki jest Loki, nordycki bóg kłamstwa i fałszu. Po szturmie na Walhallę, dokonanym przez anioły, Kłamca zostaje ich chłopcem na posyłki. Jak później aniołowie się przekonują, Loki jest bardzo przydatnym sojusznikiem, jego sztuczki i intrygi idealnie dezorientują wrogów, co możne służyć znacznie wyższym celom. Tak sądzą aniołowie, cóż nie mylą się. Ale nie wiedzą , że Loki ma własne plany.


Książka na prawda mnie zaintrygowała i mną wstrząsnęła, chociaż największego humoru i pazura nadaje postać Lokiego i jego sarkastyczne poczucie humoru :) Jednym słowem zachęcam was do sięgnięcia po tą książkę :)




czwartek, 16 stycznia 2014

Jestem w GAZECIE !!!!

                                                                                 Hej !!!


Jestem bardzo podekscytowana, bo kupiłam nowy numer bravo girl i patrzę a tu MÓJ BLOG :D wiecie jak się cieszę. Dziękuję wam bardzo że jesteście ze mną i że chcecie czytać mojego bloga <3



   

poniedziałek, 23 grudnia 2013

Święta !!!

                                             

Moi drodzy, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzę wam wspaniałego czasu z rodziną, masy prezentów pod choinką, dużo przeczytanych książek :) oraz wszystkiego czego tylko chcecie.

                                                                                            Życzy Wiktoria











sobota, 21 grudnia 2013

Książę i Żebrak

                                                                           Hej !!!

Przepraszam że tak długo nic nie pisałam ale zbliża się półrocze i trzeba walczyć z nauczycielami o oceny :) Ale nawiązując do posta, ostatnio byłam w teatrze Juliusza Osterwy w Lublinie na przedstawieniu pt. " Książę i Żebrak". Przedstawienie bardzo przypadło mi do gustu. Elementy komiczne, wspaniała dekoracja, świetnie zagrane role. Naprawdę można poczuć się tak jakby się było w XVI wiecznym Londynie. Super patentem na to przedstawienie było przeniesienie akcji ze sceny na widownię. I właśnie to przedstawienie zachęciło mnie do przeczytania książki o tym samym tytule.


AUTOR : Mark Twain
TYTUŁ : " Książę i Żebrak "

O CZYM JEST ?

Akcja rozgrywa się jak już wcześniej wspomniałam w szesnastym wieku w Londynie. Tego samego dnia na świat przychodzi dwóch chłopców. Są identyczni, choć rodzą się w różnych rodzinach. Jeden rodzi się na dworze królewskim dostaje imię Edward Tudor, a drugi rodzi się w rodzinie żebraków i dostaje imię Tomek Canty. Ojciec Tomka był złodziejem a ojciec Edwarda Królem Anglii. Tomek ma bujną wyobraźnie i bardzo chciałby zobaczyć na własne oczy księcia " z krwi i kości ". Udaje się do pałacu i ku jego szczęściu widzi księcia. Tomek próbował się dostać do niego, lecz żołnierz mu nie pozwala. Książę zauważa ten incydent i postanawia zabrać Tomka ze sobą do pałacu. Nakarmił go i poprosił by opowiedział mu o swoim życiu. Edward chce zamienić się z Tomkiem ubraniami.Potem zauważa że są do siebie podobni jak dwie krople wody. Po chwili dochodzi do nieszczęśliwej zamiany. Książę trafia na bruk, a żebrak na salony. Jak skończy się ta zamiana ?



Mam nadzieję, że was zaciekawiłam i że sięgniecie po tą książkę :)




                                                                          Okładka :






I zdjęcie z spektaklu ( od lewej Tomek Canty, Henryk VIII i Edward Tudor )





zdj. Grafika Google


niedziela, 10 listopada 2013

Premiera

                                                                              Hej !!!

Przepraszam że tak was zaniedbałam, ale przez szkołę i inne zajęcia po prostu zabrakło mi czasu. Mam nadzieję, że się na mnie nie gniewacie :) 6 listopada miejsce miała premiera ostatniej części serii "Tunele"
czyli " Finał " . Od maja czekał i wreszcie książka jest dostępna w Polsce :) Jest to niestety ostatnia część tej wspaniałej serii. Możemy się z niej dowiedzieć np. Czy Drake nie zginą ? Czy uda im się powstrzymać Fazę ? Czym są Armagi ? i wiele innych :) Zachęcam do przeczytania nie tylko tej książki ale i całej serii, bo na prawdę warto wpaść w wir tej przygody i wojnę ze Styksami :)




                                                                Oficjalna okładka książki





Stary Styks z księgą Katastrof 




Eddie i Drake










Armag




i Styks :) 





zdj. Grafika Google