środa, 19 marca 2014

Książkowe Mądrości

                                                                            Hej !!!

Dzisiaj wyszukałam dla was kilka ciekawych obrazków z różnymi przesłaniami odnoszących się do książek. Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie :)





Z kąt ja to znam ? :) 



Nie jedna już była, jest i pozostanie *-*





























Piękne zdjęcie " Eragona " nie mogło go tu zabraknąć :) 




Mam do was pytanie, chcielibyście może post o moich ulubionych książkowych postaciach ??? 

niedziela, 16 marca 2014

" Napad " na Bibliotekę

                                                                      Hej !!

Planuję właśnie " napad " na bibliotekę, czyli zacznie się poszukiwanie nowych i ciekawych książek do poczytania :) Poniżej przedstawię kilka propozycji, po które zamierzam sięgnąć w najbliższym czasie. Znacie może jakieś ciekawe książki, które moglibyście mi polecić ?





1.  Oczywiście kontynuacja " Eragona " czyli " Najstarszy " autorstwa tego samego autora Christophera Paolini. Jak wspominałam w poprzednim poście, historia Eragona mnie wciągnęła i koniecznie chcę wiedzieć co dzieje się dalej ( szczególnie z Murtaghiem bo to moja ulubiona postać :) ) .





2.  Druga część trylogii " Drużyna ". Recenzja pierwszej części również znajduje się na blogu. Kolejny tom zwie się " Drużyna - Najeźdźcy ". Z góry przepraszam za spojlery, pod koniec pierwszej części ginie artefakt najcenniejszy na całej wyspie. Drużyna Czapli jest za to odpowiedzialna bo stali akurat na warcie. Hal z drużyną postanawiają ją odzyskać. I właśnie z tego powodu, czy im się uda czy też nie, chcę przeczytać ją koniecznie !!! 







3. Kolejna książka, po którą chcę sięgnąć w najbliższym czasie to " Złodziejka książek ". Do przeczytania książki zachęciła mnie próbka z fragmentem tej książki, którą dostałam od pani bibliotekarki w mojej szkole. Ostatnio wyszedł film na podstawie tej książki, widzieliście go może ? Po tę książkę sięgam z czystej ciekawości :) 




Czytaliście coś z tej mojej krótkiej listy ? 


piątek, 7 marca 2014

Jeden chłopiec.... Jeden smok...... czyli Eragon

                                                                          Hej !!!

Niedawno skończyłam czytać Eragona i jestem pod wrażeniem ! To było moje drugie podejście do tej książki, bo gdy pierwszy raz zdecydowałam się ją przeczytać jakoś mi nie szło i skończyło się na przeczytaniu 50 pierwszych stron i oddaniu książki do biblioteki. Dopiero teraz uświadomiłam sobie że to był błąd !!! Książka okazała się na prawdę fantastyczna ! Opis całej podróży, nauki Eragona, zwroty akcji. Naprawdę porywają, chociaż wstęp od znalezienia jaja do wyklucia smoka jest trochę za długo opisywany, więc nie zniechęcajcie się i doczytajcie tą książkę do końca, oraz jej kontynuację :)





TYTUŁ : Eragon
AUTOR : Christopher Paolini
GATUNEK : Fantastyczna






Czytaliście tą książkę, lub oglądaliście film ? Jak wrażenia ? 

czwartek, 27 lutego 2014

Drużyna

                                                                        Hej !!!

Nie dawno skończyłam czytać książkę pt. " Drużyna - Wyrzutki ". Oczywiście mam już drugą część, którą niedługo zacznę czytać. Książka jest na prawdę fajna. Wciąga i na prawdę szybko się ją czyta. Najbardziej podoba mi się opisy treningów i poszczególnych zadań, które tytułowa Drużyna wykonuje by ukończyć trening. Bardzo szybko można polubić i wczuć się w głównego bohatera. Z całego serca wam ją polecam.




TYTUŁ : Drużyna - Wyrzutki
AUTOR : John Flanagan
GATUNEK : Fantastyczna



W Skandii by chłopiec stał się mężczyzną. Chłopców dzieli się na grupy, w których trenują by stać się dobrym wojownikiem. Hal, jest mieszańcem przez co jest poniżany przez innych chłopców. Hal nie odziedziczył po ojcu muskularnej postury, na tle innych chłopców wypada dość blado. Przy podziale grup Hal zostaje skirlem drużyny złożonej z wyrzutków, z którymi walka o zwycięstwo będzie trudne. Hal mimo braków w sile nadrabia ją swoim inteligencją i pomysłowością. Ze wsparciem przyjaciół wszystko może się udać.....




Tak więc jeszcze raz polecam wam tę książkę bi na prawdę warto go przeczytać :)

Czytaliście już może tą książkę ? Jak wrażenia ?




piątek, 21 lutego 2014

Nowi autorzy i nowe postanowienie

                                                                          Hej !!!

Z góry chciałam was bardzo ale to na prawdę bardzo przeprosić, że ostatnio nic nie pisałam ale przez szkołę kompletnie nie miałam kiedy wejść na bloga i napisać post. Ale już do was wróciłam, więc zapraszam na nowy post, który dotyczy nowych autorów, których książki już wam tu prezentowałam. Piszą świetnie, po przeczytaniu kilku rozdziałów nie można się oderwać :) .




Zacznę od pana Jakuba Ćwieka. Mieliście może styczność z tym autorem ? Jak można zauważyć po nazwisku jest z polski, a mianowicie z Opola :) w 2005 roku wydał serię o Nordyckim bogu czyli " Kłamcę "
który jest przeplatanką różnych bogów z różnych religii oraz z ciekawej akcji. Napisał również " Krzyż południa ",  " Chłopców ", " Ciemność Płonie", " Dreszcz" itp. Pan Jakub specjalizuje się w fantastyce, więc każdy miłośnik fantastyki znajdzie w jego zbiorze coś dla siebie.





Druga autorka to pani Licia Troisi. Jej książkę również wam tu prezentowałam, pisze książki fantastyczne, które również bardzo dobrze i szybko się czyta. Pochodzi z Rzymu. Jej pierwsza trylogia " Kroniki Świata Wynurzonego " szybko znalazły się na liście bestsellerów we Włoszech. Książka pt. " Sekta zabójców " została wydana w nakładzie 300 000 egzemplarzy. Inne jej książki to : " Dwie Wojowniczki " , " Córka krwi " .  
" Nowe królestwo " itp. 



Licia Troisi na konwencie Lucca Comics & Games 2011



Jesteście ciekawi zapewne co to za postanowienie. Więc ostatnio zaczęłam oglądać serial " Gra o Tron ". Serial jest na wet fajny i dość przyjemnie się go ogląda. Jestem również ciekawa czy ten serial bardzo się różni od książki. Więc postanowiłam zaopatrzyć się w pierwszą część serii " Pieśni lodu i ognia - Gra o Tron ". Czy ktoś z was ją czytał ??? Polecacie czy raczej odradzacie ??? 







środa, 5 lutego 2014

Chłopiec w pasiastej piżamie

                                                                              Hej !!!


Wracam do was z nową recenzją dotyczącą " Chłopca w pasiastej piżamie " .  Po przeczytaniu innej recenzji tej książki, postanowiłam ją przeczytać i tak oto ta książka mną wstrząsnęła, pokazała że nie liczy się jakiej narodowości jesteś liczy się tylko przyjaźń. Muszę przyznać, że na ostatnich stronach tej książki prawie płakałam.





TYTUŁ : Chłopiec w Pasiastej Piżamie
AUTOR : John Boyne
GATUNEK : Literatura współczesna





Książka opowiada o 9 letnim Brunonie, który wraz z ojcem ( który jest wysokiej rangi żołnierzem ) swoją siostrą Gretel i swoją mamą wyjeżdżają z Berlina do Po-Świecia, który prawdopodobnie znajduje się w Polsce. Z okna nowego pokoju Bruna widać spore ogrodzenie z wieżami oraz ludzi, wielu ludzi ubranych w pasiaste piżamy mieszkających w małych domkach. Pewnego niezwykle nudnego dnia chłopiec wybrał się na spacer wzdłuż ogrodzenia. Przez przypadek spotyka drugiego chłopca, w tym samum wieku. Chłopcy mimo dzielącego ich ogrodzenia zaprzyjaźniają się...



No, mam nadzieję, że ten opis zachęci was do sięgnięcia po tę książkę, gdyż na prawdę warto.



wtorek, 4 lutego 2014

Wizyta w bibliotece

                                                                               Hej !!!

W poniedziałek i dziś czyli we wtorek odwiedziłam dwie biblioteki - Szkolną i Gminną. Z każdej wypożyczyłam po 3 książki, które zapowiadają się naprawdę obiecująco :) Jeśli którąś przeczytam od razu na blogu pojawi się recenzja :)


A więc zacznijmy od biblioteki szkolnej :)

1. " Chłopiec w pasiastej piżamie " John Boyne













2. " Felix, Net i Nika i gang niewidzialnych ludzi " Rafał Kosik

















3. " Eragon " Christopher Paolini


















I biblioteka Gminna :)


4. " Harry Potter i Więzień Azkabanu " J. K. Rowling



















5. " Błekitnokrwiści - Dziedzictwo "






















6. " Drużyna - Wyrzutki "  John Flanagan