niedziela, 8 czerwca 2014

Gwiazd Naszych Wina

                                                                            Hej !

Czułam że nie mogę zaczekać z tą recenzją do jutra.Po przeczytaniu od razu powiedziałam sobie " A teraz pozbieraj się po tej książce. ", nie mam pojęcia ile mi to zajmie ale czuję, że w najbliższym czasie sięgnę po nią ponownie ( czytaj. kupię swój egzemplarz :) ). O książce dowiedziałam się z kilku blogów o książkach, przeczytałam recenzję i postanowiłam zagłębić się w historię Hazel. Przeczytanie zajęło mi tylko trzy dni. Ta opowieść jest absolutnie rewelacyjna, jest w niej na prawdę masa emocji, które czytelnik naprawdę czuje podczas czytania.Co prawda nie spodziewałam się ich aż w takim nadmiarze, gdyż to książka napisana przez mężczyznę ( panowie bez obrazy :3 ) Przy niektórych momentach, ciężko mi było utrzymać łzy na wodzy. Bardzo szybko można utożsamić się z głównymi bohaterami, śmiać się, płakać razem z nimi, są na prawdę świetnie stworzeni. Koniecznie trzeba przeczytać tą książkę.Wczoraj była premiera filmu na motywach tej książki o tym samym tytule. Wybieram się na niego w następną sobotę i mam nadzieję, że film jest równy książce.



AUTOR : John Green

TYTUŁ : Gwiazd Naszych Wina

GATUNEK : Młodzieżowa



Hazel ma 16 lat i choruje na raka, nie prowadzi życia normalnej nastolatki. Prawie nie ma przyjaciół. Zmuszona jest wszędzie nosić ze sobą butlę z tlenem i jest poddawana różnym kuracjom, które opóźniają chorobę. Lecz pewnego dnia jej życie ulega radykalnej zmianie. Za namową rodziców idzie na spotkanie grupy wsparcia dla osób chorych na raka gdzie poznaje przystojnego Augustusa. Chłopak okazuje się zainteresowany Hazel. Dziewczyna zaczyna rozumieć wiele spraw i różnych pytań, a Augustus staje się ważną osobą w jej życiu.


Mam nadzieję, że zachęciłam was do sięgnięcia po tą książkę, gdyż na prawdę warto to przeczytać i potem spojrzeć na świat z innej perspektywy.



















Zdecydowanie mój ulubiony moment w książce i filmie :)








sobota, 31 maja 2014

Powrót i Igrzyska

                                                                             Witam,

po mojej baaaaaardzo długiej nieobecności ( nie było mnie tu aż od 8 kwietnia o.0 ). Jak zwykle zawdzięczam to szkole i walce z nauczycielami o oceny, ostatnie dni na poprawki to jakaś masakra. Ale wracam do was z nowa recenzją, a mianowicie chodzi mi o trylogię " Igrzyska Śmierci ".

Myślę, że jeśli ktoś nie czytał tylko oglądał film to i tak wie o co chodzi. Moja przygoda z igrzyskami zaczęła się nie dawno :) od pewnego ebooka pierwszej części Igrzysk. Po przeczytaniu byłam w szoku. Film mi się nie za bardzo mi się podobał, lecz książka powaliła na kolana. Zaraz nabrałam apetytu na kolejne części, gdyż wkręciłam się w historię Peety i Katniss. I skończyło się kolejnym ebookiem " W Pierścieniu Ognia " oraz " Kosogłosem " w wersji papierowej :) Wszystkie książki są naprawdę niesamowite. Koniecznie trzeba je przeczytać.



TYTUŁ : Igrzyska Śmierci

AUTOR : Suzanne Collins

GATUNEK : Fantastyka / Młodzieżowa


W państwie Panem co roku jedna dziewczyna i jeden chłopak z każdego dystryktu musi wziąść udział w Głodowych Igrzyskach, by stoczyć walkę na śmierć i życie. Katniss  Everdeen, pochodzi z 12 dystryktu, jednego z biedniejszych w Panem. Ojciec Katniss umiera i Kotna zostaje głową rodziny. Na dożynkach podczas wyboru trybutów zgłasza się w zamian za swoją siostrę Prim. Katniss trafia na arenę z synem piekarza Peetą... 



























W środę czyli 04.06.14 r. wybieram się na spotkanie z autorką panią Anną Onichimowską, przyjedzie do mojej szkoły jej :) Oczywiście dodam relację ze spotkania + recenzja jej książki :) 






wtorek, 8 kwietnia 2014

Najstarszy

                                                                        Hej !!!

Przepraszam, że tak długo mnie tutaj nie było, ale obowiązki szkolne nie pozwalały mi ostatnio na blogowanie, ale już do Was wróciłam i postaram się by posty ukazywały się regularnie :) Jeszcze raz przepraszam ! A teraz chciałbym przejść do recenzji :) Jak wiecie ostatnio strasznie zachwyciłam się "Eragonem", jego kontynuacja również mnie zachwyciła (choć przeczytałam dopiero dwie książki z tej sagi ) ale już zaopatrzyłam się w trzecią część i nie długo możecie się spodziewać jej recenzji :) A więc w " Najstarszym dość dużo się dzieje. Eragon, przechodzi szkolenie, które znów trochę jest za długo opisywane wg mnie ale z drugiej strony szkolenie nie trwa pięć minut :) Najbardziej podoba mi się miłość Rorana do Katriny w niektórych momentach przebija na wet " Romea i Julię ". Oczywiście wszech obecne bitwy, świetnie opisane za to książka ma u mnie wielkiego plusiora :) Polecam wam tą książkę z czystym sercem.




TYTUŁ : " Dziedzictwo - Najstarszy "
AUTOR : Christopher Paolini
GATUNEK : Fantastyka




Czytaliście może tą książkę ? Jak wrażenia ?
A jeśli nie czytaliście polecam przeczytać :) 

poniedziałek, 24 marca 2014

Moje ulubione książkowe postacie

                                                                             Hej !!!

Ostatnio wpadłam na pomysł by zrobić post o moich ulubionych postaciach książkowych. Wybrałam 6 postaci, które najbardziej przypadły mi do gustu i do serca. Kolejność prezentowania postaci jest przypadkowa ! W też macie takie postacie ? W komentarzach napiszcie jakie :)





                                                1.  Murtagh z serii " Dziedzictwo "

Na początku, gdy zaczęłam czytać " Eragona ", Murtagh był i prawie go nie zauważałam. Dopiero pod koniec książki bardzo spodobała mi się ta postać, ponieważ jest tajemniczy, odważny. Miał burzliwą przeszłość i gdy ją wyjawił strasznie mu współczułam. Nie pomijając oczywiście jego wyglądu :) taki mój książkowy ideał. Według mnie jest najciekawszą postacią w całej serii.



2. Syriusz  z serii " Harry Potter " 

Syriusza polubiłam gdy drugi raz przeczytałam serię Harry Potter i po kolejnym obejrzeniu filmów. Przeszłość i życie Syriusza ciekawiło mnie więc doczytałam o tym więcej na stronie poświęconej Harry'emu. Syriusz miał również burzliwą przeszłość. Dość młodo opuścił swój rodzinny dom, po ucieczce z Azkabanu musiał się ukrywać. Oczywiście miał bardzo ciekawy charakter i ciekawy wygląd zewnętrzny. Najbardziej zabolała mnie jego śmierć. Też tak macie że przeważnie wasze ulubione postacie giną ???



3. Faramir z serii " Władca Pierścieni " 

Sama do końca nie wiem za co lubię tą postać, ale to pewnie przez to, że ojciec go potępiał i poczułam do niego litość i współczucie. Trzeba wspomnieć, że Faramir mimo wszystko wypełniał wolę ojca. To cud, że przeżył gdy wysłał go by bronił Osgiliath z zaledwie garstką ludzi. Oczywiście cieszę się, że znalazł szczęście u boku Eowiny :) nie dziwię się, że go wybrała. 




4. Sam Gamgee

Sam'a podziwiam za jego wierność w stosunku do Froda. Jest dla mnie wzorem idealnego przyjaciela. 



5. Jace Wayland z serii " Dary Anioła "
Jace'a najbardziej lubię za jego charyzmę i ogólny sposób bycia. Oczywiście w grę wchodzi również jego ponadprzeciętna uroda :) Oczywiście jeśli czytaliście książę ma kilka na prawdę świetnych tekstów :) Są tu może jakieś fanki Jace'a ? 



6.Loki z serii " Kłamca "

Loki, Loki :) Co tu dużo mówić ? Jego sarkastyczne teksty są po prostu G-E-N-I-J-A-L-N-E <3 Do tego dodajmy super charakter oraz wygląd i mamy super postać :) Oczywiście Loki również nie miał łatwo, wiec pewnie znów to współczucie :) 










środa, 19 marca 2014

Książkowe Mądrości

                                                                            Hej !!!

Dzisiaj wyszukałam dla was kilka ciekawych obrazków z różnymi przesłaniami odnoszących się do książek. Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie :)





Z kąt ja to znam ? :) 



Nie jedna już była, jest i pozostanie *-*





























Piękne zdjęcie " Eragona " nie mogło go tu zabraknąć :) 




Mam do was pytanie, chcielibyście może post o moich ulubionych książkowych postaciach ??? 

niedziela, 16 marca 2014

" Napad " na Bibliotekę

                                                                      Hej !!

Planuję właśnie " napad " na bibliotekę, czyli zacznie się poszukiwanie nowych i ciekawych książek do poczytania :) Poniżej przedstawię kilka propozycji, po które zamierzam sięgnąć w najbliższym czasie. Znacie może jakieś ciekawe książki, które moglibyście mi polecić ?





1.  Oczywiście kontynuacja " Eragona " czyli " Najstarszy " autorstwa tego samego autora Christophera Paolini. Jak wspominałam w poprzednim poście, historia Eragona mnie wciągnęła i koniecznie chcę wiedzieć co dzieje się dalej ( szczególnie z Murtaghiem bo to moja ulubiona postać :) ) .





2.  Druga część trylogii " Drużyna ". Recenzja pierwszej części również znajduje się na blogu. Kolejny tom zwie się " Drużyna - Najeźdźcy ". Z góry przepraszam za spojlery, pod koniec pierwszej części ginie artefakt najcenniejszy na całej wyspie. Drużyna Czapli jest za to odpowiedzialna bo stali akurat na warcie. Hal z drużyną postanawiają ją odzyskać. I właśnie z tego powodu, czy im się uda czy też nie, chcę przeczytać ją koniecznie !!! 







3. Kolejna książka, po którą chcę sięgnąć w najbliższym czasie to " Złodziejka książek ". Do przeczytania książki zachęciła mnie próbka z fragmentem tej książki, którą dostałam od pani bibliotekarki w mojej szkole. Ostatnio wyszedł film na podstawie tej książki, widzieliście go może ? Po tę książkę sięgam z czystej ciekawości :) 




Czytaliście coś z tej mojej krótkiej listy ? 


piątek, 7 marca 2014

Jeden chłopiec.... Jeden smok...... czyli Eragon

                                                                          Hej !!!

Niedawno skończyłam czytać Eragona i jestem pod wrażeniem ! To było moje drugie podejście do tej książki, bo gdy pierwszy raz zdecydowałam się ją przeczytać jakoś mi nie szło i skończyło się na przeczytaniu 50 pierwszych stron i oddaniu książki do biblioteki. Dopiero teraz uświadomiłam sobie że to był błąd !!! Książka okazała się na prawdę fantastyczna ! Opis całej podróży, nauki Eragona, zwroty akcji. Naprawdę porywają, chociaż wstęp od znalezienia jaja do wyklucia smoka jest trochę za długo opisywany, więc nie zniechęcajcie się i doczytajcie tą książkę do końca, oraz jej kontynuację :)





TYTUŁ : Eragon
AUTOR : Christopher Paolini
GATUNEK : Fantastyczna






Czytaliście tą książkę, lub oglądaliście film ? Jak wrażenia ?