sobota, 31 maja 2014

Powrót i Igrzyska

                                                                             Witam,

po mojej baaaaaardzo długiej nieobecności ( nie było mnie tu aż od 8 kwietnia o.0 ). Jak zwykle zawdzięczam to szkole i walce z nauczycielami o oceny, ostatnie dni na poprawki to jakaś masakra. Ale wracam do was z nowa recenzją, a mianowicie chodzi mi o trylogię " Igrzyska Śmierci ".

Myślę, że jeśli ktoś nie czytał tylko oglądał film to i tak wie o co chodzi. Moja przygoda z igrzyskami zaczęła się nie dawno :) od pewnego ebooka pierwszej części Igrzysk. Po przeczytaniu byłam w szoku. Film mi się nie za bardzo mi się podobał, lecz książka powaliła na kolana. Zaraz nabrałam apetytu na kolejne części, gdyż wkręciłam się w historię Peety i Katniss. I skończyło się kolejnym ebookiem " W Pierścieniu Ognia " oraz " Kosogłosem " w wersji papierowej :) Wszystkie książki są naprawdę niesamowite. Koniecznie trzeba je przeczytać.TYTUŁ : Igrzyska Śmierci

AUTOR : Suzanne Collins

GATUNEK : Fantastyka / Młodzieżowa


W państwie Panem co roku jedna dziewczyna i jeden chłopak z każdego dystryktu musi wziąść udział w Głodowych Igrzyskach, by stoczyć walkę na śmierć i życie. Katniss  Everdeen, pochodzi z 12 dystryktu, jednego z biedniejszych w Panem. Ojciec Katniss umiera i Kotna zostaje głową rodziny. Na dożynkach podczas wyboru trybutów zgłasza się w zamian za swoją siostrę Prim. Katniss trafia na arenę z synem piekarza Peetą... W środę czyli 04.06.14 r. wybieram się na spotkanie z autorką panią Anną Onichimowską, przyjedzie do mojej szkoły jej :) Oczywiście dodam relację ze spotkania + recenzja jej książki :) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz