czwartek, 25 września 2014

Coś o smokach czyli Smocza Krew: Wybraniec

                                                                             Hej !!!

Ostatnio na facebooku natknęłam się na fanpage poświęcony debiutanckiej powieści Magdaleny Marków " Smocza Krew ". Z tej racji, że uwielbiam książki fantasy, nie byłabym sobą gdybym nie dowiedziała się o niej więcej. Oraz cieszę się, że mogę wspomóc projekt by książka została wydana w wersji papierowej.  A książka jest na razie w postaci ebooka, którego możecie dostać tutaj. Nie miałam przyjemności jeszcze przeczytać tej książki, lecz gorąco czekam na jej wydanie. Gdyż uwielbiam wszystko co jest związane z fantastyką a w szczególności ze smokami *.*Tutaj łapcie opis fabuły :
Życie mieszańca nie jest łatwe. Najlepszym tego dowodem jest Drasan, bohater „Smoczej krwi”. Bardzo NIEklasyczna historia fantasy, w której pojawiają się istoty znane nam z innych tego typu powieści, współżyjące w Lineland na równi z ludźmi. Mowa tu o jednorożcach, smokach, elfach, magach i wielu, wielu innych. W niniejszym dziele żadna z tych ras nie jest jednak dobra bądź zła w sposób do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Nie ma czerni i bieli. Jest za to wiele odcieni szarości, cieni i mroku, czasem jakiś przebłysk.
 
Wyjątek stanowi Drasan, książę wychowany na królewskim dworze. Jest jedynym synem Wayi, zwanej wilczycą z Sheardon, posiadaczki magicznej mocy, której większą część przekazała swojemu wychowankowi. Mimo upływu lat czarownica zachowała swój niczym nie zmącony wizerunek. Wiedźmą zaś jest kobieta niespotykanej urody, Dhalia, dążąca do podporządkowania sobie najsilniejszych, posiadających niezwykłe uzdolnienia. Zniewala ich podstępnie i wykorzystuje jak pionki w grze o tron. Jej jedynym celem jest sprawować rządy absolutne. To właśnie przez swoje pragnienia poświęciła życie siostry, zniewalała mężczyzn, czarowników, smoka, i oczywiście ludzi, czyniąc z nich swoich służących. Wszyscy oni stawali się okrutni, na wzór swej pani. Taki sam los spotkał smoka Gaenora, ostatniego ze swojej starożytnej rasy. Jest to dzika bestia żądna krwi, potrafiącą się przemieniać w wyzbytego emocji człowieka. Oczekiwania Dhalii spełniał bez mrugnięcia okiem. Mówiono o nim: bezwzględny, krwiożerczy, okrutny. Nikt nie zapuszczał się na jego jałową ziemię. Na usługach złej czarownicy pozostaje też Boris, krwiożerczy wilkołak, psychopata czerpiący przyjemność z cierpienia i zabijania.
 
Dhalia chce wykorzystać niewinnego młodzieńca do swoich niecnych planów. Wykorzystuje więc jego niewiedzę. Musi się jednak spieszyć, póki jego osobliwe zdolności się nie objawiły. Porywa i torturuje księcia, by zmusić go do poddaństwa. Ten jednak opiera się jej magicznym zdolnościom. Drasan małymi kroczkami dowiaduje się całej prawdy o sobie. Wciąż prześladowany, bezwzględnie tępiony przez wszystkie rasy i Dhalię, kroczy jednak do przodu, by zniszczyć krwiożerczą wiedźmę. Wciąż ma przed oczyma niegdyś stanowiące azyl bezpieczeństwa ziemie, tak brutalnie zniszczone, i splądrowane przez okrutną wiedźmę. A wszystko w imię władzy. Uderzając tam, gdzie zaboli najbardziej... Mroczne to czasy, w których przyszło mu żyć. Tkwi w nim krwiożercza bestia, dziedzictwo starodawnego rodu smoków, którego ostatnim potomkiem okazuje się ON, stoczy walkę z tkwiącym w nim głęboko człowieczeństwem, które jednak często przysparza mu nie lada kłopotów. Kto wygra ten pojedynek? Czy dobro zwycięży i wreszcie na ziemiach Lineland zapanuje spokój? "  


Oraz kilka charakterystyk ;) 
Główny bohater :  
Drasan Caerhaellen – pół-smok, książę Sheardon, adoptowany syn Wayi, jego prawdziwą matką była Ayla księżniczka z wyspy Shantar a ojcem smok, podobno pochodzący z królewskiego rodu. 
Drasan to ciężki przypadek  Jest arogancki, dumny, nadmiernie pewny siebie, uparty i pełen pychy. Równocześnie jest jednak niesamowicie honorowy, lojalny wobec przyjaciół i odważny. 
Czasem może się wydawać że ma więcej wad niż zalet i bywa irytujący, ale koniec końców to jedna z najbardziej barwnych postaci jakie udało mi się stworzyć.

Yarred Lyall Martius Cordydian – kapitan królewskiej gwardii Sheardon, przyjaciel Drasana. 
Yarred pochodzi z rodziny szlacheckiej cieszącej się uznaniem samej królowej. Mężczyźni z rodu Cordydianów od zawsze służyli w królewskiej, gwardii co było wielkim zaszczytem. 
Kapitan jest całkowitym przeciwieństwem swojego przyjaciela, w życiu kieruje się rozsądkiem, nigdy nie działa impulsywnie woli wszystko gruntownie przemyśleć. Jest bardzo lojalny i obowiązkowy. Dlatego jego przyjaźń z młodym i lekkomyślnym następcą tronu może wywoływać u niektórych zaskoczenie.
Yarred od zawsze był głosem rozsądku Drasana, niejednokrotnie hamował lekkomyślne zapędy przyjaciela choć ten nie zawsze chciał go słuchać. 


Tutaj macie świetnie zrobiony film *.* Polecam wam serdecznie do obejrzenia. 

A tutaj możecie wesprzeć projekt wydruku książki. Ps. Zapraszam na profil książki na facebook  Smocza Krew

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz