sobota, 12 października 2013

Dary anioła - Miasto kości

                                                                             Hej !!!

Nareszcie dorwałam się do tej książki :) Strasznie ciężko było ją dostać w bibliotece ale udało się i powiem szczerze że warto było czekać na tę książkę :) Wciąga na prawdę nieźle, chociaż jeszcze jej nie skończyłam postanowiłam napisać dla was recenzję :)


AUTOR : Cassandra Clare

TYTUŁ : " Miasto Kości "

GATUNEK : FANTASTYCZNA

                                                                      O CZYM JEST ?Kilkanaście tysięcy lat temu anioł Razjel stworzył nową rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed demonami, które niszczą wszystko co spotkają na swej drodze.  W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich. Od lat Cisi Bracia strzegą tych przedmiotów aż do Powstania, wojny domowej, pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine`a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo że od śmierci Valentine`a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął...


Główną bohaterką powieści jest Clary, która udaje się do klubu ze swoim przyjacielem Simonem i zauważa że w klubie dochodzi do morderstwa ale nikt inny po za nią tego nie widział. Okazało się że to byli trzej łowcy, którzy zabili demona. Jeden z łowców jest nieziemsko przystojny Jace. Akcja potem toczy się bardzo szybko i dowiadujemy się więcej faktów o matce Clary.Więcej wam nie zdradzę :) Zachęcam was do przeczytania lub do obejrzenia filmu na podstawie książki. Liczę na to że was zaciekawiłam :)


" Miasto kości " jest pierwszą częścią trylogii dary anioła. Pozostałe części to " Miasto popiołów " i " Miasto Szkła ".


zdj. Grafika Google2 komentarze:

 1. Co prawda uwielbiam film "Miasto kości", ale książka wydaje się kusząca :)
  Bardzo podobają mi się Twoje recenzje <3
  I wgl podziwiam Cię że tyle czytasz *_*

  _______
  http://lily-vegas.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi że tak myślisz :** Pozdrawiam

   Usuń