piątek, 18 października 2013

Tunele

                                                                           Hej !!!!

Wracam do was z recenzją dotyczącej książki " Tunele " . Prawdę mówiąc jest to seria, którą poleciła mi moja przyjaciółka i od teraz szalejemy na punkcie tych książek :) dostępne w Polsce jest już 5 książek z tej serii. Ostatnia część czyi 6 ukaże się w Polsce 6 listopada 2013 r. Zapewne domyślacie się , że czekam na tę premierę z niecierpliwością <3 już tak mało czasu zostało :) A teraz przejdę już do recenzji :)TYTUŁ : Tunele

AUTORZY : Roderic Gordon i Brian Williams

GATUNEK : Przygodowa


O CZYM JEST ???


Czternastoletni Will Burrows razem ze swym ojcem ma wspólną pasję – archeologię. Wspólnie drążą tunele, odkrywając wiele zapomnianych dawno miejsc, jak choćby opuszczona stacja metra. Prócz Willa i jego ojca – dr Rogera Burrowsa do rodziny należą uzależniona od telewizji Celia, matka Willa i wykonująca jej obowiązki siostra chłopaka – dwunastoletnia Rebeka. Burrowsowie wydają się na pozór spokojną i szczęśliwą rodziną, jednak w rzeczywistości wszyscy jej członkowie do siebie nie pasują. Will nie jest lubiany w szkole, głównie z powodu, iż jest albinosem oraz, że interesuje się archeologią. Zaprzyjaźnia się jednak z Chesterem Rawlsem, który zaraża się od niego pasją drążenia tuneli. W tym czasie Doktor Burrows, który jest kustoszem lokalnego muzeum zaczyna się się interesować życiem sir Gabriela Martineau, który miał podobno zbudować pod ich miastem Highflield sieć tuneli. Archeolog wpada na trop owych tuneli, odnajdując m.in. tajemniczy otwór, sięgający głęboko pod ziemię, a znajdujący się za kominkiem w jednym z domów, dziwną szklaną kulę z jakąś substancją w środku, która świeci zależnie od stopni ciemności. Największą zagadką są jednak tajemniczy ludzie, którzy kręcą się w Highfield. Pewnego wieczoru Doktor znika w niewyjaśnionych okolicznościach po kłótni z żoną. Will postanawia odnaleźć ojca i angażuje w to Chestera, razem z nim zaś poznają historię ojca dzięki jego dziennikom, które jednak kończą się trzy dni przed zniknięciem. Wkrótce wpadają na trop owym dziwnych mężczyzn, napotykanych przez Doktora. Po jakimś czasie przyjaciele odnajdują wykopany przez jego ojca i ponownie zasypany przez nieznaną osobę (w rzeczywistości byli to owi dziwni mężczyźni) tunel ukryty za szafą w piwnicy. Drążą go ponownie, docierając tym samym do jakiejś podziemnego szybu, w którym kursuje winda. Zjechawszy nią na sam dół Will i Chester docierają do tajemniczego przejścia, otworzywszy zaś je znajdują się na ulicy, wokół której stoją setki domów, wszystko to zaś znajduje się w gigantycznej jaskini, której stropu i przeciwnych ścian nie widać. Ogromnie zdziwieni tym odkryciem zmierzają po ulicach, gdy nagle zostają pochwyceni przez jakiegoś mężczyznę – policjanta Kolonii, który chwyta ich i wtrąca do aresztu.
Will i Chester dowiadują się, że znajdują się w Kolonii – podziemnym mieście założonym w XVIII w. przez sir Gabriela Martineau. W tymże ukrytym świecie rządzą okrutni Styksowie, siejąc terror, nakłaniając Kolonistów do nienawiści do Górnoziemców (ludzi z powierzchni Ziemi) i obiecując im przejęcie Górnoziemia.


Więcej nie zdradzę :) Zachęcam was do sięgnięcia po te książki gdyż akcja jest bardzo ciekawa a podziemny świat kryje wiele tajemnic i niespodzianek :) Wspólnie z moją przyjaciółką prowadzimy stronę na facebooku poświęconą tej serii książek jeżeli chcecie zapraszamy ! :) zdj. Grafika Google 2 komentarze:

  1. Jak zwykle świetna recenzja ;**

    http://lily-vegas.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Masz świetnego bloga. Super recenzje. Jak możesz, zajrzyj na mój, choć nie jest taki fajny jak twój (ostatnio mało piszę)

    OdpowiedzUsuń