środa, 5 lutego 2014

Chłopiec w pasiastej piżamie

                                                                              Hej !!!


Wracam do was z nową recenzją dotyczącą " Chłopca w pasiastej piżamie " .  Po przeczytaniu innej recenzji tej książki, postanowiłam ją przeczytać i tak oto ta książka mną wstrząsnęła, pokazała że nie liczy się jakiej narodowości jesteś liczy się tylko przyjaźń. Muszę przyznać, że na ostatnich stronach tej książki prawie płakałam.

TYTUŁ : Chłopiec w Pasiastej Piżamie
AUTOR : John Boyne
GATUNEK : Literatura współczesna

Książka opowiada o 9 letnim Brunonie, który wraz z ojcem ( który jest wysokiej rangi żołnierzem ) swoją siostrą Gretel i swoją mamą wyjeżdżają z Berlina do Po-Świecia, który prawdopodobnie znajduje się w Polsce. Z okna nowego pokoju Bruna widać spore ogrodzenie z wieżami oraz ludzi, wielu ludzi ubranych w pasiaste piżamy mieszkających w małych domkach. Pewnego niezwykle nudnego dnia chłopiec wybrał się na spacer wzdłuż ogrodzenia. Przez przypadek spotyka drugiego chłopca, w tym samum wieku. Chłopcy mimo dzielącego ich ogrodzenia zaprzyjaźniają się...No, mam nadzieję, że ten opis zachęci was do sięgnięcia po tę książkę, gdyż na prawdę warto.2 komentarze:

 1. Witaj!
  Zacznijmy od tego, że w recenzji to nie opis książki ma zachęcić nas do jej przeczytania, tylko ty z jej oceną. Powinnaś przedstawić nam dlaczego tak naprawdę warto przeczytać daną książkę bądź nie; przedstawić nam to co tobie podobało się w tej powieści, a nie opierać się głównie na opisie lektury (który zresztą każdy może sam sobie poszukać i przeczytać).
  Zaufaj mi. Znam się na pisaniu recenzji, gdyż co miesiąc (od kilku lat) muszę je pisać do szkoły. Nie obraź się, ale taka jest prawda. Jeśli zmienisz sposób pisania tych swoich "recenzji" możesz liczyć na stałą czytelniczkę.

  Przy okazji zapraszam na mojego bloga:
  zycie-marzenia-pasja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie.Pisz i opis książki i swoją opinie:)

  OdpowiedzUsuń