poniedziałek, 24 marca 2014

Moje ulubione książkowe postacie

                                                                             Hej !!!

Ostatnio wpadłam na pomysł by zrobić post o moich ulubionych postaciach książkowych. Wybrałam 6 postaci, które najbardziej przypadły mi do gustu i do serca. Kolejność prezentowania postaci jest przypadkowa ! W też macie takie postacie ? W komentarzach napiszcie jakie :)

                                                1.  Murtagh z serii " Dziedzictwo "

Na początku, gdy zaczęłam czytać " Eragona ", Murtagh był i prawie go nie zauważałam. Dopiero pod koniec książki bardzo spodobała mi się ta postać, ponieważ jest tajemniczy, odważny. Miał burzliwą przeszłość i gdy ją wyjawił strasznie mu współczułam. Nie pomijając oczywiście jego wyglądu :) taki mój książkowy ideał. Według mnie jest najciekawszą postacią w całej serii.2. Syriusz  z serii " Harry Potter " 

Syriusza polubiłam gdy drugi raz przeczytałam serię Harry Potter i po kolejnym obejrzeniu filmów. Przeszłość i życie Syriusza ciekawiło mnie więc doczytałam o tym więcej na stronie poświęconej Harry'emu. Syriusz miał również burzliwą przeszłość. Dość młodo opuścił swój rodzinny dom, po ucieczce z Azkabanu musiał się ukrywać. Oczywiście miał bardzo ciekawy charakter i ciekawy wygląd zewnętrzny. Najbardziej zabolała mnie jego śmierć. Też tak macie że przeważnie wasze ulubione postacie giną ???3. Faramir z serii " Władca Pierścieni " 

Sama do końca nie wiem za co lubię tą postać, ale to pewnie przez to, że ojciec go potępiał i poczułam do niego litość i współczucie. Trzeba wspomnieć, że Faramir mimo wszystko wypełniał wolę ojca. To cud, że przeżył gdy wysłał go by bronił Osgiliath z zaledwie garstką ludzi. Oczywiście cieszę się, że znalazł szczęście u boku Eowiny :) nie dziwię się, że go wybrała. 
4. Sam Gamgee

Sam'a podziwiam za jego wierność w stosunku do Froda. Jest dla mnie wzorem idealnego przyjaciela. 5. Jace Wayland z serii " Dary Anioła "
Jace'a najbardziej lubię za jego charyzmę i ogólny sposób bycia. Oczywiście w grę wchodzi również jego ponadprzeciętna uroda :) Oczywiście jeśli czytaliście książę ma kilka na prawdę świetnych tekstów :) Są tu może jakieś fanki Jace'a ? 6.Loki z serii " Kłamca "

Loki, Loki :) Co tu dużo mówić ? Jego sarkastyczne teksty są po prostu G-E-N-I-J-A-L-N-E <3 Do tego dodajmy super charakter oraz wygląd i mamy super postać :) Oczywiście Loki również nie miał łatwo, wiec pewnie znów to współczucie :) 


3 komentarze:

 1. 2, 4, 6!!! <3
  Najlepsi ;))
  Tak, też tak mam....

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi najbardziej spodobał się z tych Syriusz i Jace. Tak, zgadzam się z Tobą, że te postacie które nam się spodobają w książkach potem najczęściej giną.

  OdpowiedzUsuń
 3. Syriusz jest poza konkurencją xD

  OdpowiedzUsuń